teisipäev, 4. juuni 2019

Rahulolematu..

Vedelen juba umbes tunnike õues päikese käes ja mõtlen, ja mõtlen ja mõtlen veel ja ikka ma kuskile oma mõtlemisega ei jõua.
Me käisime eile surnuaias. Gerda korrastas oma vanemate hauda ja mina jalutasin seal niisama ringi, lugesin nimetahvleid ja vaatasin numbreid...
Ja teate mis ma avastasin??
Öelgu need statistikad mis tahes aga üle ühe haua oli inimese vanus jäänud sinna 50 aasta ringi,  mõned natuke vanemad, mõned nooremad..
Ja siis?
Agaaa.. see tähendab ju seda, et mul on ka väga suure tõenäosusega juba peaaegu pool oma elust läbi ja ma pole veel mitte midagi enda jaoks erilist korda saata suutnud.
Või..
Kas ma peaksingi midagi ERILIST korda saatma?
Mida ma üldse oma elu jooksul teha tahaksin?
Kuhu jõuda?
Kus käia?
mhhh.. ma ei tea..
Kindel on see, et ma kohekindlasti ei taha 20 aasta pärast täpselt sama avastust teha.

Ma olen ise ka siia mitmeid kordi kirjutanud, kuidas mul on koguaeg nii kiiiire, nii palju teha vms..
Tegelikult ei ole ju.. Mul on aega rohkem kui küll.. Ma teengi ju ainult neid asju mida ma vajalikuks pean. Leiangi aega ainult nendele ajadele ja nendele inimestele kes/mis on minu jaoks päriselt olulised. Jaa üleüldse olen ma juba mingi kaks aastat lähtunud iga asja tegemisel ainult enda arvamusest ja heaolust, kui ma leian, et see asi on tegemist väärt (vahet siis pole millest jutt käib), siis mul pole absoluutselt vahet mida teised sellest asjast arvavad või kuidas see võib teiste arvamust minust mõjutada - ma lihtsalt teen selle asja ära.

Kui nüüd kõigele sellele teise nurga alt vaadata, siis samas ongi mul ju kõik paigas ja mul on ka kõik vajalik olemas.
Terve ja tubli laps, meil on oma kodu, mul on hea mees/Lizzul hea isa ja lisaks kõigele on mul nüüd ka hea palgaga töö..

Aga ikkagi on nagu midagi puudu, ikkagi tahaksin ma midagi veel.. Mida?
Ma täpselt ei tea aga ma arvan, et ma tahaks leida seda miskit, millega ma päriselt igapäevaselt tegeleda tahaksin. Mida tehes ma tunneks, et vot see ongi see miski tänu millele ma igal hommikul rõõmsalt ennast püsti ajan ja iga õhtu voodisse vajudes tunneksin, et vot see päev oli täiega korda läinud.
Aga mul ei ole aimu ka mis see miski olla võiks.

Kas te olete rahul sellega mida te teete? Kuidas te jõudsite selleni? Mis see miski on? Kas see on teie igapäevane töö või pigem hobi?
Ja kui te selle virina juba lõpuni lugesite siis paluuuun teid, vastake ka.


4 kommentaari:

 1. Kui otsid oma kutsumust, soovitan raamatut "Mis värvi on sinu langevari". See on küll suunatud pigem tööotsijale, aga aitab hästi ka oma unistusi ja tugevusi avastada.
  Mina olen kogu elu armastanud kirjutamist, loodust ja kultuuri ning rohkem või vähem nendega ka oma tööelus seotud olnud.

  VastaKustuta
 2. Mulle tohutult meeldib, et sa teed seda, mis sulle hea on ja lähtudki enda vajadusest eelkõige. Ma olen ise samasugune, kõigepealt mina ja siis lähedased. Kui ma ise rahul pole, kuidas ma kiirgan rahulolu teistele eks?
  Ma pole elus palju saavutanud, mul pole oma kodu, ma ei saa isegi tööl hetkel käia. Aga ma olen õnnelik inimene. Mul on imearmas tütar, mul on lähedased, pere, sõbrad. Mul on kodu, jah küll üürikas, aga katus siiski peakohal. Mul on riie seljas ja toit laual. Aga selle kõige juures on mul ka unistused ja eesmärgid. Ma tean kelleks ma saada tahan ja püüdlen selle poole. Ma usun, et see oleks töö mida ma teeks nii nagu sina just kirjutasid. Tooks naeratuse näole, paneks mind hommikul õhinaga tööle minekut ootama. See avastus, et ma tahan seda teha jõudis mulle kuidagi iseenesest kohale. Ühel hetkel hakkasin mõtlema, et ma tunnen ennast rongiga sõites nii hästi, mu elu tähtsamad ja raskemad otsused on seal tehtud. Mulle meeldivad rongid, on aastaid meeldinud. Miks mitte saada rongijuhiks? Paljud naeravad mu välja selle peale. Aga ma tean, et ühel päeval sõidan ma mööda rööpaid niikuinii �� Sulle soovin edu ja rõõmu avastamisel, mis töö toob sinu silmi sära ja paneb hommikul tööle minemist ootama! ☺️

  VastaKustuta
 3. Vau! Nii eriline huvi
  Aitäh sulle heade sõnade eest ja loodan, et ka sinu soovid ja unistused täituvad ;)

  VastaKustuta