esmaspäev, 7. jaanuar 2019

Meie (veel) kolmene

Tegime siin mõned nädalad tagasi Urmetiga mõlemad enda kohta käivate faktide, harjumuste postitused. Nüüd on aeg kirja panna ka Lizzu imelikud harjumused/tegevused ja ka ütlused.

Sest noh, kui ma peaks kunagi veel mõne lapse saama ja ta peaks igakord, kui ta sokid jalast võtab oma varbavahesid puhastama hakkama, siis ma saan siit lugeda, et see on normaalne, sest Lizzu tegi ka kolmeaastaselt nii..

Ehk siis esimene asi saigi juba kirja. 
* Ta puhastab oma varbavahesid
Mul pole aimu ka miks ta seda teeb aga ta väidab, et tal on seal pusad ja neid EI TOHI seal olla!
Nii ta siis lasebki kõik varbavahed alati näpuga üle.

* Armastan! Ei armasta! Ma ei ole su sõber! 
Sellest saab rohkem lugeda ühest varasemast blogipostitusest (http://www.meiemoodiblogi.ee/2018/12/ma-ei-ole-su-sober-ma-ei-armasta-sind.html)

* Kui laps ei jõua kõndida, siis jõuab ta joosta.
Täpselt nii ongi. Kui me jalutama lähme ja ta hakkab virisema, et ta rohkem ei jaksa ja tahaks sülle, siis piisab ainult sellest, kui öelda talle, et teeme jooksuvõistluse. Hetkega on lapse väsimus üle läinud.

* Kui ma ütlen talle, et ta on täna juba liiga palju magusat söönud, siis varjant 1 on see, et ta läheb hambaid pesema, sest nii ei saa ju hambad katki minna.
Ja varjant 2 on see, et ta hakkab kükke, kätekõverdusi või kõhulihaseid tegema, sest kui teed trenni, siis võib magusat ka süüa, sest paksuks ei saa minna.

* Tal on juba oma stiil
See tuli kuskil kolmeaastaseks saades. Kõik dressid olid täiesti välistatud ja on siiamaani. Printsessid kannavad ju kleite! Retuusid sobivad ka, sest need on ainult tüdrukute püksid.
Rääkides veel stiilist, siis alati peale riidesse panekut käib ta peegli eest läbi ja nii mõnigi kord on ta veendunud, et ta näeb niiii kaltsakas välja, et nii ta küll õue ei saa minna. Seda on ta ka mulle öelnud. Ja ma jällegi ei tea, kust ta selle võtnud on.. Mul endal pole absoluutselt vahet, milline ma siin maal välja näen, enamus ajast olen dressides.

* Kaka ja pepu naljad on nii naljakad!
Ta teeb neid koguaeg ja ise arvab, et need on niii naljakad, muudkui naerab meil siin oma naljade üle. Keelamisest on ainult hetkeks kasu.

* Alati enne vetsu minekut ütleb ta seda mulle
See nõmedus tuli tal Haapsalu lasteaiast.. Varem oli nii, et ta lihtsalt läks vetsu ja kui tuli kaka, siis ta  kutsus mind. Nüüd on nii, et igakord enne vetsu minekut ta ütleb, et tal on pissihäda ja kui ma talle ei vasta: ,,Olgu, mine siis ruttu vetsu!'' siis ta küsib veel ja ei lähegi enne vetsu, kui tal tilgad püksis on...  Näiteks just eile õhtul oli nii, et ta ootas viimase hetkeni ja siis kui ta potil istus, siis ta hõikas: ,,Emme, miks mu püksid märja on???'' Urmet läks siis vaatama, et kas ta tõesti pissiski püksi aga tegelt oli seal umbes tema näpuotsa suurune märg plekike. Ja kohe peale pissimist tuli ta mulle rääkima, et ah, see pole hullu ja üldse see plekk tuli tal alles peale pissimist 😂

* Ta oskab inglise keeles kümneni lugeda ja tunneb ka värve
See on talle multikatest külge jäänud. Lisaks veel mõni inglise keelne laulukene mida ta koguaeg omaette ümiseb.

* Poisid ja tüdrukud on erinevad
Ta on veendunud, et on mõned asjad, mida tüdrukud lihtalt ei tee, näiteks mitte ükski tüdruk ei tohi ropendada. Poisid mängivad autudega ja tüdrukud beebidega. Samuti eristab ta värve, roosa ja lilla on kindlalt tüdrukute värvid ja sinine ja roheline on poiste värvid. Niiet mingit sooneutraalset inimest temast ei tule.

* Iga valu vastu aitab emme puhumine, musi või pai
See on tegelt nii koguaeg olnud aga eks see näha ole kaua see veel kestab

* Ainuke asi mida meie laps natukenegi kardab on NÕIAMOOR! 
Mitte, et ta nüüd peaks midagi hullult kartma aga vahel on meil sellest nõiamoorist ikka kõvasti kasu ka. Näiteks sellistel juhtudel, kui ta lihtsalt jonnib ja jonnib... Näiteks tahab õhtul telefonist multikaid vaadata aga mina arvan, et ta peaks juba ammu magama ja ükski lohutamine jmt enam ei aita aga  nõiamoor aitab. Sest kui lapsed toas kõva häälega jonnivad, siis võib nõiamoor metsas seda kuula ja arvata, et Lizzu on paha laps ja nõiamooridele meeldivad ju kõik pahad lapsed, sest Nukitsamees oli tema laps ja ta oli ka ju paha..

* Kui mina ei saa ta seletamisest aru aga Urmet saab, siis ta vaatab mulle lolli näoga otsa, paneb oma käe endale näo ette ja ütleb: ,,Jummal-issand küll'' 

Muidugi käib meil siin päevast-päeva üks hull targutamine ja lollide küsimuste küsimine ka.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar