neljapäev, 31. jaanuar 2019

Me ka säästsime

Lugesin eile Blog.tr-is paari rida kellegi teise ''säästu postitusest'' aga no kui sa saad kuuga säästa 600 euri, ilma, et sa juuksurid, kosmeetikud ja muud jamad ära peaksid jätma, siis no ilmselgelt pole tegemist eriti väikeste sissetulekutega.
Niiet, siit postitusest saate vähe vaesemate inimeste säästmisest lugeda. 😁
Aga alustan siis algusest.
Juba oktoobris vaatasime me, et meil läheb kuus toidu peale kuskil 600 euri mida on meie jaoks ikka natuke palju aga noh, kui nüüd aus olla, siis me söömegi kuradi palju. Oleks võind ju kohe proovida natuke vähem toidu peale kulutada aga novembris olid meil sünnipäevad ja detsembris ei ole mõtet isegi mitte proovida midagi kokku hoida, niisiis mõtlesimegi, et jätame selle säästmis asja jaanuarisse. Jaanuaris on nkn alati rahadega vähe halvem seis, sest detsembris on ju alati vähem tööpäevi, lisaks suured kulutused jne..
Jätsimegi siis alates esimesest jaanuarist kõik toidupoe tšekid alles, mis me saime ja täna neid kokku arvutades ma ise ka ei uskunud, et see summa niii väike tuli - kõigest 218.88 eurot ja siin summa sees ei ole mitte ainult toit vaid ka kõik sellised asjad nagu pesupulber, hügieenitarbed, wc-paber ja kõik muu taoline.

Kuidas nii vähe?

Ma läksin dieedile ja oligi korras 😂😂

Ei, tegelikult me mõtlesime lihtsalt korraga mitme päeva toidud valmis. Ostsime asjad korraga ära, ei käinud enam igapäevaselt poes ja kui tehagi täpselt neid toite, mille jaoks asjad valmis ostetud on, siis see lihtsalt toimibki. Kui sööd soojast toidust kõhu täis, siis ei ole enam vajadust endale ka võikusid teha vms.
Ja selle juures on veel see hea asi ka, et kui osta sooja toidu jaoks asjad valmis, siis iga toidu sisse läheb mingit sorti toores liha ( vähemalt meil) ehk siis ei teki ka mingit näksimist. Sest kui kapis on igasugu valmis pihvid ja asjad, siis ikka lähed ja võtad niisama ühe aga no toorest kanakoiba või hakkliha sa ei lähe ju kappi näppima.

Niiet tervislik toitumine ei ole tegelikult üldsegi kallis, nagu kõik räägivad. Kallid on just need asjad, mille võikski parem poodi jätta. 


Lizzule üritasime rohkem tavalisi puuvilju, komme, küpsiseid ja vahvleid sisse sööta igasugu kummikommide ja muu taolise jama asemel aga muidugi sai ta neid ka.

Ülejäänud asjadega oli ikka nii nagu alati. Igasugu iluprodseduuridega ma endiselt ei tegele, niiet ilmselgelt mul nende peale midagi ei kulugi. Vaba aega veetsime ka ikka nii nagu alati, käisime ujumas, trennis, kelgutamas jne, korra käisime vist tegelt väljas söömas ka.

Kui palju kulub teil kuus toidule ja mitme inimese peale?


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar