esmaspäev, 10. detsember 2018

Ise tehtud jõuluehted, kiri jõuluvanale ja vanad päkapikud

Alustuseks siis päkapikkudest..
Lizzu ei saa üldse aru, mis tegelased need on.
Esiteks, kes viitsib öösiti õues olla, külm on ju!?
Teiseks, kuidas nad tuppa saavad? Kas nad on mingid nõiamoorid või? Kui jah, siis nõiamoore ei tohiks ju üldse tuppa lubada..
Kolmandaks, kes see rumal annab enda kommid teistele ära?? Miks?
Ja üleüldse on meie päkapikk kindlasti vana ka, sest Lizzu jõuab iga hommik enne ülesse ärgata, kui päkapikk meile jõuab. Aga täna hommikul peale seda pikka arutamist ütles ta, et ah, pole hullu midagi, küll ta varsti ära käib, ma vaatan seni teises toas multasid ja ta saab rahulikult kommid ära panna sussi sisse. Vot sellised lood on meil siis päkapikkudega, nad on küll kahtlased aga kuni nad kommi toovad siis on kõik ok ju!?Kiri jõuluvanale Mul pole aimu ka, kust ta kuulis, et jõuluvanale saab kirja saata aga just seda hakkas ta üks õhtu tegema. Näeb välja täpselt nagu natuke kehvema käekirjaga kirjutatud kiri ju? 😂
Täna lasin ma tal selle kirja ära tõlkida ja ta tegi seda väga edukalt, paari lausega.. Tema kirja oli ainult natukene rohkem, nii umbes kolme lehe jagu..
Aga Lizzu kiri jõuluvanale oli midagi sellist:
Jõuluvana, ma tahaksin endale barbiet, kellel on koer ja kellel tulevad kutsikad.
Koera sööki võiksid ka palju tuua, sest meie Mirru sööb väga palju ja koerad söövadki väga palju.
Aga tegelikult võib mulle beebi ka tuua aga ta peab potil käima, sellist ma ei taha, kes püksi kakab.
Me elame korteris.
 Ma küsisin, et kas täpsustama ei peaks, kus me elame, siis ta vastas, et ah, ei ole vaja.. Päkapikud tulid ju ka täitsa ise meile.


Tegime ise jõuluehteid!

Käisime eile poodides ja ostsime ka mõned jõuluehted. Kodus ei olnud meil midagi, sest kõik mis olid jäid eelmise üürika keldrisse koos kunstkuusega. Ainult ühed värvilisd jõulutuled olid alles.
Aga ausalt öeldes ei  leidnud me poest täpselt neid asju mida oleksime tahtnud. Isegi tavalisi kuldseid kuulikesi ei olnud mitte kuskil! 
Nii me siis ei ostnudki väga midagi, sest mitte midagi ei meeldinud. 😄 Ja kuna me ei olnud Lizzuga juba ammu mitte midagi meisterdanud, siis mõtlesingi, et prooviks ise midagi teha ja just käbidest, sest need on nii armsad ju 😁 Nii me läksimegi hommikul kell üheksa õue käbisid otsima aga ei leidnud väga midagi.. Kuuskede all ei olnudki käbisid ja need üksikud mis olid, olid mädanenud. Aga siis me avastasime, et noorte mändide otsas on mõned käbid, kinnised küll aga vähemalt midagigi. Nii me korjasimegi mõned, panime kuskil tunniks need ahju, lootuses, et ehk kuivavad ära ja lähvad ka laiali ja läksidki! 

Minu arust tulid väga nunnud 😍
Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar