reede, 14. detsember 2018

Blogindusest

Ei, ma ei hakka siin nüüd teistest blogijatest või nende blogidest kirjutama vaid hoopis meie enda omast. Miks? Sest ma ei tea teiste blogidest mitte midagi, heal juhul 10 blogi oskaks nimetada, kui sedagi, aga sellest mis nende blogides toimub ei tea ma midagi. Ma pole mitte kunagi järjepidevalt ühtegi blogi lugenud ja vahel kui feissis mõni blogipostitus ette juhtub, siis enamasti ma nendel pikemalt ei peatu, lihtsalt kerin mööda.
Tahtsin siis hoopis natuke meie blogist kirjutada ja mitte sellest kirjutamise poolest vaid just selles muust, mis on vaja blogi pidades korda ajada ehk siis kõigest sellest mis puudutab blogi kujundust, välimust ja domeeni.
Esiteks siis sellest, et me üritame kõigega nö ise hakkama saada ehk siis hetkel pole plaanis lasta lehte kellegil teisel raha eest muuta. Kuna Urmet on aastaid tagasi tegelenud mängude tegemise ja muu taolisega, siis teab tema arvutitest ja veebilehtedest kordades rohkem kui mina. Näiteks mul ei olnud aimu ka, kuidas saab oma lehe nime muuta ja nagu te ilmselt juba märganud olete, siis varasema meiemoodiblogi.blogspot.com-i asemel toimib nüüd ka lihtsalt meiemoodiblogi.ee, mis on kindlasti palju meeldejäävam ja lihtsam.
Ja nüüd sellest kõigest mis puudutab blogi kujundamist ja muud taolist.
Siin kohal ütleks suured aitähid mõnele armsale blogijale, kes on meile kirjutanud ja nõu andnud, kuidas blogi välja peaks nägema, kuidas on targem blogi kirjutada, kuidas postitusi kirjutada või kuidas on inimestel blogi kergem lugeda jne. Niiet suured tänud neile, kes on meile nõu andnud.
Esimene asi, mis meil juba ''valesti'' oli, oligi see, et taust peaks olema valge ja kiri must, meil oli see alguses vastupidi aga ka selle parandas Urmet suht kohe ära, kui öeldi, et see leht peaks olema vastupidistes toonides. On nii siis parem lugeda? 😊
Ja veel, mis te arvate, kas blogil peaks olema logo või on pilt parem? Kas praegune pilt on häirivalt suur? Või sobib see pilt lehe ülesse ilusti?
Praegu on meie leht veel bloggeri formaadis aga ka see on plaanis uuest aastast ära muuta.
Ja nüüd tulebki selle postituse mõte, nimelt tahtsin ma öelda ka seda, et kui meie lehel peaks olema korraks kõik ''sassis'' või mingi pilt on palju suurem kui olema peaks, või midagi on kuskil paigast ära, siiis need asjad on ajutiselt nii, sest me oleme proovind midagi paika ajada aga see pole ilmselt esimese korraga õnnestunud ja nii võibki juhtuda, et te satute lehele just see hetk, kui leht on täiesti sassis, sest me vist ei oska korraks blogi kinni panna 😃 vb Urmet oskab ka, ega ma ei tea aga siiamaani ta pole seda teinud 😃 Niiet me üritame kõik muutmised lihtsalt suht ööseks jätta, siis ei tohiks lehel peaagu kedagi käia.
Ja lisaks sellele on oodatud kõik nõuanded ja soovitused, mis puudutavad lehe kujundust, sest nagu ma enne ütlesin, siis pole mul blogidega varasemalt mitte mingisugust kokkupuudet ja ma üldse ei loe internetis väga midagi, niiet kui teil on mõni soovitus või mõte, kuidas teil on kergem teatud infot kätte saada või blogi lugeda, siis võib nii siia alla kommentaaridesse, kui ka mulle gmaili igasugu soovitusi saata, kõik mõtted on oodatud!


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar