esmaspäev, 19. november 2018

Mul on ka sitad geenid

Miks ma sellest üldse kirjutan? 

Sest nädalavahetusel kuulsin jälle mitmelt eri inimeselt umbes sellist juttu, nagu siia postitusse kohekohe kirjutama hakkan.

Kõik me oleme ju kuulnud mõne pontsakama inimese suust midagi sellist:
,,Ma olen sellepärast paks, et mul on halvad geenid'' või ,,Sul ikka veab, saad KÕIKE süüa ja ikka ei lähe paksuks (seda kuuleb siis kui vahel harva mingit rämpsu söön) aga mina liigun palju ja valin mida söön aga ma ei võta ikkagi alla, sest mul on nii halvad geenid..'' jne...
Mina küll olen ja mitte vähe, minu arvates on see üks peamisi vabandusi, miks paksud ollakse-
kuigi noh, miks üldse peakski vabandusi otsima...?
Ilmselt sellepärast, et need pontsakad tegelikkuses ei taha ju ikkagi nii pontsakad olla aga puudub motivatsioon ennast liigutada ja toitumist põhjalikumalt jälgida ja siis ongi hea ajada oma laiskus millegi sellise peale mida ise mõjutada ei saa, nagu näiteks geenide või muu taolise.
Aga teate, mul on ka sitad geenid...
Ja ma pole paks!
Sest no kui eelmine aasta sügisel ainult liikumise ära jätmisega tiksus kahekuuga üle 15kg juurde, kusjuures toitumine oli ikkagi paigas, siis millest muust saab rääkida, kui halbadest geenidest..


Piltide üleval on näha ka kuupäevad, 
kui väikse vahega need pildid tehtud on 
augustis tehtud pildil on veel ka paks pusa seljas.. 
Paksuna mul kahjuks rohkem pilte väga polegi, 
niiet jälle sama pilt mis ühes varasemas 
postituses juba ka olemas on, sest kui ma ise aru sain, 
kui pontsuks ma muutunud olin, 
siis hakkasin ennast jälle liigutama😃


Niiet ilmselgelt saavad kõik vormis olla, kui ainult tahavad ja selle nimel vaeva näevad!


Lisaks geenidele on väga levinud  ka umbes selline vabandus ,,Ma olen EMA - ma ei peagi peale lapse saamist välja nägema nagu mingi modell vms.''
Täiseti nõus!
Muidugi ei pea! Aga võiks 😏 

Mind näiteks motiveeris lapse saamine ülekõige pingutama. Enne rasedust olin ka mitmeid kordi üritanud kaalust alla võtta, järjepidevalt trenni teha aga motivatsioon kadus alati suht ruttu ja sinna paika see kõik jäigi. Aga praegu kui Lizzu ütleb, et emme, me pidime ju õue minema, kodus trenni tehes tuletas ta ka mulle iga õhtu meelde, et trenni on ka vaja teha või vaatab mind ja ütleb, et ,,Minu emme on kõige ilusam üldse''..😍😍
No nii lihtsalt peab ju ise ka vaeva nägema, et näekski enam-vähem ilus välja 😃😃


Kindlasti on ka haigusi, mis raskendavad kaalu normis hoidmist aga ma veel ei ole kuulnud haigusest, millega sa lihtsalt lähed paksuks, ja jäädki olenemata sellest mida sa siis teed või tegemata jätad.
Näiteks kilpnäärme alatalitus on üks sellistest haigustest, mis muudab kaalu langetamise kindlasti keerulisemaks aga mitte võimatuks.
Ja veel, näiteks aeglast ainevahetust aitavadki treenimine ja õige toitumine kiiremaks muuta!

Aga tegelikult ma siin lihtsalt avaldan arvamust,
sest, et miks mitte? 
Ja samas üritan ennast veidi pontsakamate arvelt motiveerida ka 😅

Niiet ärge keegi tundke ennast puudutatuna 😊


4 kommentaari:

 1. 40 AASTAT KAALUPROBLEEME: "Geenide vastu ei aita ükski dieet!"---hea lugeda.
  Mina ei saa aru sünnitusjärgsetest kaalutõusudest, kuna olin peale sünnitusi kohe piits tagasi midagi tegemata.Küll aga ei aidanud ussi- ega püssirohi keskeast alates!Nii et jah, geenid, geenid! Eriti vaadake oma ema, selliseks muutute ka ise. Tavaliselt.

  VastaKustuta
 2. Vana hea - kui endal kogemus puudub, siis ei ole võimalik.

  VastaKustuta
 3. Kahe kuuga seitse kilo? :O Mul on ka vigastusi olnud, mis trenni teha ei lase ja kevadel olin pikalt haige, nii et lesisin kodus ja ainult sõin (ehk siis mitte ainult trenn ei kadunud ära, vaid õgisin ka meeletus koguses rämpsu peale) - ja võtsin kahe kuuga juurde kolm kilo. Seitse kilo on ikka üle mõistuse nii lühikese ajaga, mul on vist tõesti geenidega vedanud. (Okei, ma saan aru, et mul on keskmise naisega võrreldes palju lihasmassi, mis suure osa kaloritest kinni pistab, aga no ikkagi)

  VastaKustuta
  Vastused
  1. Ma ei tea, kus't sa seitse kilo välja lugesid? :D Kahjuks oli see number rohkem kui poole suurem :D lausa üle 15 kg

   Kustuta