neljapäev, 7. veebruar 2019

Treenimisest, raskustest

Mul oli eile üle päris pika aja jälle treeneriga koos trenn. Viimati tegime koos trenni vist siis, kui ma uue kava sain ehk siis natuke enne jõule. Lähiajal peame ülejäänud lihasgrupid ka koos üle vaatama, sest ma olen juba mitmeid kordi mõnel harjutusel raskuseid tõstnud aga ikka ei jää lihased nii haigeks nagu peaksid ehk siis pole sellest jõusaalis käimisest nii palju kasu, kui olla võiks.

Alustuseks räägiksin ma teile ühe huvitava asja, millele ma siin hiljuti pihta sain.
Kõik kes on kordki elus jõusaalis käinud võinoh, ka niisama mõnda lihastes onu näinud, siis nendel tundub alati selline mega ülbe olek olema, onjunii? Etnoh kõnnivad tiss ees, käed laiali ja kõnnak on ka selline ülbe vms, vähemalt mulle on alati nii tundunud ja ma sain lõpuks pihta, miks see nii on 😁 Ja teate miks? Sest neil on lihtsalt kõik kohad koguaeg valusad 😂

Aga nüüd edasi enda trenni juttude juurde..

Rääkides veel eilsest trennist, siis mulle pole juba väga ammu ükski harjutus jalatrennis 5kg raske tundunud aga eile tundus... Kaisa pani mind jalaga taha ja kõrvale ''vehkima'' või ma isegi ei tea kuidas ma seda nimetama peaks aga esimesi seeriaid oli teisele jalale juba vääga raske teha, ülejäänud seeriatest pole mõtet räägitagi. Ma reaalselt ei jõudnudki jalga üles tõsta, sest nii kuradi valus ja raske oli. 😃
Täna on muidugi mitu korda hullem ja seda ma üldse ei taha teada, mis mu jalad homme teevad.
 Ja üleüldse ma arvan, et mind on väga raske treenida, sest ma vingun ikka korralikult koguaeg 😂 eriti siis, kui ma pean tegema mingeid X harjutusi, millest ma ise elusees kuulnudki pole ja no tegemisest ei tasu üldse rääkidagi.
Niiet jumal tänatud, et Kaisa ikka naine on, sest ükski mees küll nii kaua sellist vingumist kuulata ei viitsiks 😂

Aga räägiksin siis natukene raskustest ka.
Toon välja need harjutused ja raskused, mida ma olen viimasel ajal ka teinud ja mida ma saan siis võrrelda.

Näiteks rinnalt surumine hantlitega
Algse kava järgi tegin ma seda 4 kiloste hantlitega, eelmine trenn tegin ma seda juba 8 kiloste hantlitega ja võimalik, et seekord peab jälle raskust tõstma
Tavalised kükid kangiga
Alguses ei jõudnud ma isegi mitte 4x12  tühja kangiga teha vnoh nagu ma juba esimeses trennis teada sain, siis ma ei oskandki õigesti kükke teha 😃 aga eile jõudsin ma teha soojenduseks 12 tühja kangiga, siis 12 kükki kang + 2,5 kilosed kettad, siis pani Kaisa juurde veel 1,25 kettad, tegin jälle 12 kükki ära ja siis ta ütles, et mul pole ikka veel sellist nägu nagu ma pingutaks ja nii ma tegingi siis veel 4 seeriat juurde 5kg ketastega ja ütleme nii, et polnud veel kõige hullem 😃
Jalapress
Samamoodi ei jõudnud ma alguses tühjaltki teha aga nüüd jõuan 3x15 50kg-ga teha.
Blokil seljatõmbed, laialt, ette
Alustades tegin seda 15kg ja viimane trenn tegin juba 30kg-ga
Alaseljasirutused pukil
Alguses jõudsin ma 5kg-ga teha mõned üksikud seeriate alguses aga nüüd viimati jõudsin ma 4x15 10kg-ga ilusti ära teha ja nüüd järgmises trennis peabki vist 15kg-ga proovima.

Rohkem kahjuks ei olegi väga harjutusi, mida ma võrrelda saan, sest alguses oli kava hoopis teistsugune ja palju üldisem kui see praegu on.

Ahjaa, lõuatõmbamist harjutan ma ka endiselt paar korda nädalas. Veel ühtegi korda teha ei jõua aga no asi vaikselt areneb juba võrreldes sellega mis alguses oli.
Ja veel, eelmine nädal jõudsin ma isegi üle pika aja jälle jooksma.

Kaal on mul ilusti alla 60kg ja mõõdud on ka juba jälle natukene muutunud aga nendest kirjutan ma alles märtsis, kui mul saab jõusaalis käimisest 6 kuud täis.
2 kommentaari:

  1. Valusad ei pruugi olla, aga olen valmis kihla vedama, et valdav osa neist meestest ei venita pärast ülakehatrenni, nii et nende õla- ja rinnalihased on nii kinnised, et nad ei suuda selja taga normaalselt rusikaidki kokku suruda, peopesadest rääkimata.

    VastaKustuta
  2. No seda ka ilmselt jah.
    Aga ikkagi, kui nad teevad 4-6x nädalas trenni, siis ma arvan, et sellist aega kus neil ükski lihas tunda ei anna väga ei ole.
    Sest mul endal 3x nädalas trenni tehes on enamasti esmaspäev ainuke päev, kus mitte midagi kuskilt tunda ei anna.

    VastaKustuta