teisipäev, 22. jaanuar 2019

Treenimise mõju nahale

Siit tuleb selline täiesti naiste postitus. 😃
Seda teavad ju kõik, et tervislik toitumine mõjub nahale noorendavalt, hästi jne...
Aga nagu ma ka varem kirjutanud olen, siis ma ei söö just kõige puhtamalt, lihtsalt ei viitsi vaeva näha, kui treenimine annab ka mu praeguse toitumisega ilusti tulemusi. 
Siin postituses kirjutangi ma natuke sellest kuidas treenimine on minu nahka muutnud.
Nimelt panin ma juba suht esimestes trennides tähele, et peale rasket trenni ja higistamist on mu näonahk palju "puhtam" ja ilusam ja mingi aja möödudes võis sama terve keha kohta öelda. 
Pringim-ühtlasem-siledam - ILUSAM!
Ja selleks, et teada saada, et kas see lihtsalt tundub mulle nii või see päriselt ongi nii, siis olen ma sellel teemal nüüdseks ennast ka natuke harinud ja võin kohe öelda, et JAH, see tõesti ongi nii!
Aga alustan siis alguses.. 
Naha elastsusega mul vedanud pole, venitusarmid tulid enne kui tissid. 😂
Ehksiis enne rasedust olid tissid juba venitusarme täis, kintsud ka. Aga peale rasedust... oli ikka vägahull. Tissid läksid nii triibuliseks, et ainult üks triip jooksiski teise järel, sama lugu oli ka jalgadega - isegi säärtel olid venitusarmid. Puusadel ja alaseljal samuti. Kõhupeal õnneks väga midagi ei tulnud. 
Kolme aasta jooksul läksid kõik need küll heledamaks aga olid ikkagi väga hästi näha. 
Aga nüüd, nelja kuu trenniga on need täiesti märkamatud. 
Võinoh kui ma nahka venitan, siis on ikkagi näha aga niisama need enam ei häiri.  Varem olid tavaolekus sama hästi näha, kui praegu nahka venitades. Ja muidugi ei saa ma ka tissidest rääkimata.
Räägitakse, et esimene asi mis naistel jõusaalis treenides ära kaob on tiss aga mina küll nii ei ütleks.
Kuigi mu rinnaümbermõõt on nelja kuuga 8cm vähenenud, siis rinnahoidjate korvi suurus on endiselt sama. Ja nahk, mis ei tõmmanud isegi siis ilusaks, kui ma kaalusin 10kg vähem kui praegu (u 2a tagasi) on nüüd täitsa ilus, prink. Ja tissid hoiavad peaaegu, et sama ilusti kui enne rasedust, niiet juba see on põhjus, miks mul pole plaaniski trenni tegemisest loobuda.

Üleüldse on nahk igaltpoolt palju, palju pringimaks muutunud. Varem oli nahk näppude vahel palju pehmem ja lödisem aga nüüd enam ei ole 😃

Natuke tarka juttu ka, et miks see nii siis on?

Lihtsalt öeldes sportimisel meie keha verevarustus paraneb ja me higistame kõik halvad asjad (mustuse, rasu jne) välja ja tänu paremale verevarustusele saab meie nahk toitaineid tänu millele nahk paranebki.
Nii lihtne ja loogiline, onju?
Niiet veel üks põhjus miks trenni ennast ajada! 😉

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar